Kurs A1.3 Kvalitetsleder (Quality Manager) (digitalt) – med mulighet for sertifisering
Forkortet kurs i kvalitetsledelse, der pensum og krav til akkreditert personellsertifisering EOQ Quality Manager/Quality Systems Manager (QM/QSM) er ivaretatt.
I tillegg tilbys påbygging med prosjektoppgave og to ekstra kursdager for sertifseringseksamen, tilrettelagt for deg med tidligere praksis og kurs innen fagfeltet.
- Del1: Kvalitetsledelse m/e-læring forkurs
2 februar, 2021 - 4 februar, 2021
09:00 - 15:00 - Del2: Kvalitetsledelse (QM)
10 februar, 2021 - 11 februar, 2021
09:00 - 14:00
Telefon til arrangementet: 67808950
A1.3 Kvalitetsledelse (Quality Manager)
5 dagers kurs – digital løsning
Inkluderer mulighet til sertifisering til Quality Manager/Quality Systems Manager (QM/QSM)
m/mulighet for påbygging prosjektoppgave
Intro: Kurset gir dyptgående kunnskap om effektiv styring av virksomheter med fokus på forståelse, utøvelse og mestring av kvalitetslederoppgaver. Du vil få god forståelse for ledelse systemer, kravene i ISO 9001:2015 og du vil tilegne deg metoder for å oppnå kontinuerlig forbedring, tilfredse kunder og tillit i markedet.
Til dette kurset kreves følgende forkunnskaper: For å få best mulig utbytte av kurset forventes det at du har grunnkunnskaper innen kvalitetsstyring og er kjent med ISO 9001 og ISO 19011 revisjonsstandarden. Kurset baserer seg på pensum for sertifiserte kvalitetsledere.
E-læring Kvalitetsskolen.no våre nettbaserte kurs i kvalitetsledelse som innfrir krav til grunnkurs (3 dgr)
Deltakere som ønsker å ta sertifiseringseksamen: KRN tilbyr forkortet kurs der det inngår 5 dager (dette kurset) + 2 dager med undervisning, samt at det er mulighet for å gjennomføre prosjektoppgave som dekker pensum. Dette vil gi totalt antall kurstimer 120t. godkjent for sertifisering i tillegg til krav om grunnleggende kunnskap. Prosjektoppgave utføres fortrinnsvis i egen bedrift, og er tilrettelagt for å ivareta kravene tilleggskrav til forhåndskunnskap og kursdager kvalifikasjonskrav for sertifisering av kvalitetsleder (link).
DIGITAL LØSNING I COVID’19 TIDER;
Del 1 e-kurs: Forkurs valgfritt kursmodul e-kurs ‘Kvalitetsskolen’ inkludert i A1.3 (ingen pristillegg), ta kurset i ro og fred når det måtte passe. E-kurs gir tilgang ut 2021
Ønskes alle tre e-kursen, gir vi 25% rabatt for de to restrerende (NOK 5.250)
- Kurs 1: Kvalitet – oversikt og innsikt – Grunnleggende kvalitetsledelse og kvalitetssystem
- Kurs 2: Struktur for kvalitet – Innføring i ledelsessystem, kvalitetspolicy, prosesser, prosedyrer og kontinuerlig forbedring
- Kurs 3: Grunnleggende kvalitetslederskap– Hvordan skape en kvalitetskultur og ledelse for kvalitet i alle ledd
Del 2: 2 dager med online undervisning, mulighet for deltakelse i KRN lokaler i Sandvika, Bærum. Kortere dager med gode pauser.
Del 3: 3 dager med tilsvarende online undervisning og mulig oppmøte i Sandvika. Med mye fokus på case-/anvendelse av faget for disse 3 dagene håper vi fortsatt på mulighet for samlinger. Alternativet er grupperom online.
Kursbevis for alle kursdager, også e-kurs
Priser: Standard kurspris 5 dagers kurs NOK 19.500 med 20% rabatt for KRN bedriftsmedlem og 10% rabatt for KRN personlig medlemsskap. *) Kursavgiften er ikke momspliktig. For klasserom deltakere kommer det i tillegg dagpakke for lokalleie, lunsj og pausebevertning. I KRNs lokaler er dagpakken på 550 NOK pluss mva. pr. dag – forbehold om pris dagpakke der vi må benytte andre kurs/konferanse lokaliteter.
**)For de som ønsker å ta sertifiseringseksamen kommer avgifter knyttet til påbyggingskurs/prosjektoppgave, eksamensavgift og sertifikat i tillegg.
Se mer på kurssiden: A1.3 Kvalitetsledelse (Quality Manager).
Kontakt: KRN administrasjon ved Annlaug Astad, epost aa@qrn.no, tlf +47 67 80 89 50.
Vi veileder gjerne.
*) Usikker på om du er bedriftsmedlem? Sjekk her: Medlemsbedrifter